Tarih: 02 Şubat 2017

Gösterim: 3644

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL KAPSAMINDA YENİ VERİ TABANLARI HİZMETE AÇILDI

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL Projesi; ülkemiz araştırma kurumlarının akademik içerikli elektronik bilgi kaynaklarına etkin ve yaygın erişimlerinin sağlanması, ulusal ve uluslararası bilimsel yayın üretiminin etkinleştirilmesi amacıyla dünyanın önde gelen yayınevleri ve veri tabanı üreticileri ile yapılan ulusal lisans anlaşmaları ve çalışmalarını kapsamaktadır.

ULAKBİM EKUAL Türkiye’deki akademik ve bilimsel araştırmaları desteklemek amacıyla elektronik bilgi hizmetleri sunarak yüksek oranda ve kalitede akademik bilgi kullanımını teşvik etmektedir.

Bu kapsamda Üniversitemiz Kütüphane Daire Başkanlığı, ULAKBİM EKUAL projesi dâhilinde yeni veri tabanları aboneliği gerçekleştirilerek akademik birimlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. ULAKBİM EKUAL çerçevesinde başlatılanabonelik listesi aşağıdaki şekildedir.

BMJ Online Journals

CAB

EBSCOHOST  Academic Search Complete  Business Source Complete  DynaMed  Applied Science & Business Periodicals  Retrospective Index  Education Index Retrospective Humanities & Social Sciences Index Retrospective Applied Science & Technology Index Retrospective

Emerald Premier eJournal

IEEE

iThenticate

Mendeley

OVID-LWW

ScienceDirect

Scopus

SpringerLink

Taylor & Francis

Web of Science

 

Ayrıca Kütüphane Daire Başkanlığı tarafından Üniversite Kütüphaneleri Arası Ödünç Verme  (ILL) hizmeti de başlatılmıştır.


Fotoğraflar